Project Description

Przekłuwanie uszu

Studex 75 to bezpieczny bezdotykowy system do przekłuwania płatków uszu.

System 75 został zaprojektowany jako łatwy w użyciu, wykorzystujący jednorazowe i co najważniejsze sterylne wkłady do przekłuwania uszu. System 75 oferuje profesjonalistom znacznie więcej zalet niż inne dostępne aparaty do przekłuwania uszu, m. in.:

1. Kształt instrumentu idealnie przylega do dłoni, zapewniając pewny i zrównoważony uchwyt w czasie przekłuwania.

2. Kolczyk i zapinka są zamontowane w plastikowym wkładzie, który następnie jest zapakowany w pojedyncze, przeźroczyste pudełko i sterylizowany. Wkład z kolczykiem jest instalowany w pistolecie i wyjmowany po wykonaniu przekłucia, bez dotykania wkładu lub kolczyka. Utrzymuje to sterylne warunki w otoczeniu przekłuwanego ucha, dla bezpieczeństwa zarówno klienta jak i osoby wykonującej przekłucie.

3. Każdy kolczyk z zapinką jest pakowany w swoje własne, sterylne, przeźroczyste pudełko (blister). Używając jednego kolczyka do przekłucia jednego ucha, nie niszczymy sterylności drugiego kolczyka.

4. Wkład z kolczykiem jest tak skonstruowany, aby automatycznie założyć zapinkę na kolczyk, pozostawiając optymalną odległość pomiędzy skórą a kolczykiem i zapinką, zarówno z przodu jak i z tyłu płatka ucha. Ta przestrzeń jest szczególnie ważna dla właściwego przemywania i gojenia ucha.

5. Całkowicie nowy wygląd igły kolczyka zapewnia, że zapinka zostanie ustawiona właściwie, tak więc wykonawca przekłucia nie musi ręcznie poprawiać ustawienia zapinki we właściwej pozycji po wykonaniu przekłucia.

6. Pistolet jest urządzeniem „bezstrzałowym”, w trakcie zabiegu nie wydaje żadnych dźwięków, mogących wystraszyć bardziej wrażliwe osoby.

WAŻNE!

Sugerujemy, aby dzieci poniżej 10 roku życia, były umawiane na zabieg przekłuwania dwoma pistoletami na raz.

Przekłuwanie uszu nie jest zabiegiem szczególnie bolesnym, urządzenie nie emituje „strzału”, jednak zabieg może być nieprzyjemny dla bardziej wrażliwych dzieci. Aby uniknąć sytuacji, gdy pod wpływem stresu dziecko nie pozwala na przekłucie drugiego ucha, polecamy zabieg dwoma pistoletami na raz.

Dokładamy wszelkich starań, aby atmosfera była przyjazna i komfortowa dla najmłodszych klientów.

 • infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze w obrębie pola zabiegowego (płatek ucha)
 • aktywna infekcja ucha
 • nieunormowana cukrzyca
 • epilepsja
 • zaburzenia krzepnięcia krwi (w tym hemofilia)

W razie wątpliwości co do przeciwwskazań, skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym.

 • przed każdym dotknięciem kolczyka bądź ucha należy umyć dokładnie ręce;
 • dwa razy dziennie powinno się umyć płatek ucha (bez wyjmowania kolczyków) za pomocą preparatu dezynfe. W następnej kolejności zaleca się obracanie kolczyków o 180 stopni w lewo oraz 180 stopni w prawo (pół obrotu). Taki sposób kręcenia kolczykiem uniemożliwia owinięciu się włosów wokół igły z tyłu płatka ucha;
 • należy zachować suchość płatka uszu w okresie pomiędzy czyszczeniem.

Ponadto po przekłuciu uszu zaleca się ostrożne użytkowanie kosmetyków (tj. mydło, szampon, lakier do włosów), mianowicie należy stosować je z dala od uszu. Po wykonywaniu ćwiczeń fizycznych, pływaniu a także użyciu szamponu, ucho powinno zostać wypłukane czystą wodą, a jego okolica skrupulatnie oczyszczona za pomocą Płynu do Pielęgnacji uszu Studex®. Następnie należy ucho osuszyć.

KATEGORYCZNIE ZABRANIA SIĘ:

 • wyjmowania kolczyków;
 • dotykania kolczyków oraz ucha bez zaistnienia takiej potrzeby;
 • popychania zapinki wzdłuż igły w stronę ucha (zapinka powinna być ustawiona na końcu igły kolczyka). Zbyt mocno zaciśnięta biżuteria może doprowadzić do infekcji oraz wydłużyć okres gojenia się.

WSKAZÓWKI – płatek ucha

 • kolczyki powinny być pozostawione w uszach nieprzerwanie przez 6 tygodni;
 • kolczyki można wyjąć z uszu po okresie 6 tygodniu i od tego czasu można użytkować w sposób ciągły inne kolczyki o prostej igle;
 • przez pierwsze 6 miesięcy od przekłucia uszu zaleca się stosowanie wyłącznie kolczyków z prostą igłą. Biżuteria powinna być wykonana z niealergizującego materiału (nie powodującego reakcji alergicznych / uczulenia) np. ze stali chirurgicznej 316L;
 • do 48 godzin od czasu przekłucia uszu można odczuwać dyskomfort spowodowany niewielkim bólem bądź zaczerwienieniem. Jest to reakcja normalna. W przypadku dłuższego okresu bądź nadmiernego bólu, zaczerwienienia lub obrzęku należy BEZZWŁOCZNIE zasięgnąć porady lekarza;
 • w przypadku wystąpienia infekcji kolczyk ZALECA SIĘ WYJĄĆ JEDYNIE po konsultacji z lekarzem.
cennik

Usługi