Jak wygląda zabieg?
Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzana jest ankieta i kwalifikacja, mająca na celu wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań i dobranie odpowiednich parametrów.
Następnie klient i osoba wykonująca zabieg nakładają ochronne okulary, aby osłonić oczy od światła lasera.
Do skóry przykładana jest głowica i oddawany tzw.”strzał”, czyli uwolnienie wiązki laserowej do okolicy zabiegowej. Wielkość plamki emitującej światło jest niewielka, dlatego zabieg powtarza się miejsce przy miejscu. W przypadku głowicy HS (większej) odczuwalne jest lekkie zassanie skóry, co odcina doznania bólowe. Głowica ET zaś posiada chłodzące szafirowe szkiełko (jej moc jest większa, dlatego chłodzenie działa również przeciwbólowo). Wybór głowicy jest uzależniony od wielkości obszaru, do mniejszych wymagających precyzji obszarów, wybieramy głowicę ET.
Ile zabiegów należy wykonać?
Producent zaleca wykonanie co najmniej 4 zabiegów, jednak ilość jest zależna od koloru skóry, grubości i koloru włosa. Realnie, aby usunąć zdecydowaną większość owłosienia, wykonujemy od 4 do 7 zabiegów.
Dlaczego zabiegi należy powtarzać?
Włosy na ciele mają asynchroniczny wzrost – oznacza to, że nie wszystkie w tym samym momencie znajdują się w tej samej fazie wzrostu. Ponieważ laser działa tylko na włosy w fazie wzrostu, musimy wykonać kilka zabiegów, aby objąć włosy, które kolejny przechodzą w tę fazę.
Czy włosy po depilacji laserowej będą odrastać?
Seria zabiegów depilacji laserowej usuwa docelowo 80-90% włosów w poddanej depilacji okolicy. Jeśli wystąpią zaburzenia hormonalne bądź stymulacja wzrostu włosów preparatami doustnymi lub miejscowymi, część włosów może odrosnąć, ale będą cieńsze i jaśniejsze.
W przypadku pojawienia się części usuniętych włosków, po ok. roku od wykonania serii, zalecamy wykonanie tzw. zabiegu przypominającego.
Co w sytuacji, gdy zabieg depilacji jest nieskuteczny?
Takie sytuacje zdarzają się wyjątkowo rzadko i wskazują na zaburzenia hormonalne.
Jak laser działa na włosy?
Światło lasera, dobrane parametrami specjalnie do włosa, jest wychwytywane przez zawarty we włosach marwnik – melaninę. Absorbcja wiązki laserowej powoduje podrzanie struktury włosa do 70 stopni Celsjusza i jego zniszczenie.
Czy zabieg jest bolesny?
W Laserze Light Sheer Desire zastosowano nowoczesną technologię, w tym dwa rozwiązania mające na celu minimalizację nieprzyjemnych odczuć:
- Mała głowica z szafirowym szkiełkiem umożliwia mocniejsze jej dociśnięcie do skóry, a więc działanie bezpośrednio przy meszku, dodatkowe chłodzenie powoduje, że ciepły praktycznie nie jest odczuwalne.
- Duża głowica jest wyposażona w technologię próżniową, w trakcie emisji impulsu skóra jest delikatnie zasysana przez głowicę, co odcina odczucia bólu.
Wykorzystanie tych dwóch rozwiązań powoduje, że zabiegi są prawie bezbolesne. Z naszego doświadczenia możemy zapewnić, że większość klientów jest zdecydowanie zaskoczona niską bolesnością zabiegu.
Dlaczego skóra nie może być opalona?
Ponieważ wiązka laserowa jest wychwytywana przez melaninę, a opalanie powoduje jej wytwarzanie w naskórku. Wykonanie zabiegu na skórze opalonej mogłoby spowodować poparzenie.
Dlaczego przed zabiegiem nie można wyrywać włosów (wosk, depilator, pęseta?)
Wyrywając włos usuwamy łodygę, która zawiera melaninę, więc światło lasera nie ma w co wniknąć. Pozostawiamy zaś część rozrodczą włosa, więc w ciągu kilkunastu dni taki włos na pewno odrośnie.
Dlaczego włosy należy zgolić maszynką z ostrzem bezpośrednio przed zabiegiem?
Ponieważ włos wyrasta ponad naskórek i potraktowanie go wiązką laserową spowodowałoby jego spalenie na skórze, czyli jej poparzenie, dodatkowo energia pochłonięta przez łodygę włosa, nie dotarłaby do części rozrodczej, a więc zabieg nie byłby skuteczny.
Jakie są możliwe powikłania po zabiegu?
Powikłania po zabiegu laserem diodowym Lightsheer zdarzają się BARDZO rzadko.
Najczęściej związane są z oparzeniem: pęcherze, strupki, silne pieczenie. Bardziej odległe powikłania mogą dotyczyć zaburzeń barwnikowych:
przebarwień i odbarwień.
Skóra po zabiegu może być delikatnie podrażniona, dlatego aby uniknąć ewenetualnych infekcji bakteryjnych, wirusowych, czy grzybicznych, należy zachować szczególną higienę i unikać basenów, czy saun.
Niezmiernie ważne jest, aby dokładnie wypełnić kartę kwalifikującą do zabiegi i poinformować osobę wykonującą o wszystkich zmianach w trakcie serii zabiegów (antybiotykoterapia, zmiany leków, ziołowe preparaty, herbatki odchudzające itp.)
Szczere i dokładne wypełnienie ankiety prawie w 100% eliminuje ryzyko powikłań. Oczywiście, jak w przypadku każdego zabiegu, istnieje ryzyko wystąpienia czynników, o których ani klient ani osoba wykonująca zabieg nie wie. Wszystkie potencjalne powikłania poddają się łatwej terapii bez pozostawiania trwałych śladów, czy blizn.
Co dzieje się z włosami po zabiegu?
Włoski uszkodzone światłem laserowym przesuwają się ku powierzchni skóry, dlatego po ok. 2 tygodniach można mieć wrażenie, że włosy nadal rosną i są szorstkie (jeśli są uciążliwe, można zgolić je maszynką z ostrzem).
Po ok. dwóch tygodniach od zabiegu włosy wypadają, a skóra robi się gładka i taka pozostaje do momentu aż kolejne
włosy przejdą z fazy spoczynku w fazę wzrostu i zostanie wykonany kolejny zabieg.
Kiedy zauważę redukcję zarostu?
Już po pierwszym zabiegu. Każdy zabieg powoduje usunięcie od 20 do 30% włosów, po 3 zabiegu, gdy zostało usuniętych już ponad 50% włosów, efekt zabiegu jest szczególnie widoczny.